Paródia na spravodlivosť v podaní Evy Babitzovej

Autor: Alexandra Macúchová | 3.3.2015 o 18:31 | (upravené 3.3.2015 o 19:49) Karma článku: 5,31 | Prečítané:  804x

Busta Vasila Biľaka a jej zničenie, dnes už zrejme aj ukradnutie, rozprúdilo vášnivú diskusiu. Zastávam názor, že táto busta nemala byť nikdy vystavená na verejnosti, ani v obci z ktorej tento pán pochádzal. Čo je však aboslútnym nepochopením hodnôt demokratickej spoločnosti, je schvaľovanie počmárania cudzieho majetku ženou, ktorá sa tu silou mocou a nie veľmi úspešne snaží byť politickým lídrom. Eva Babitzová, stúpili ste poriadne vedľa!

Eva Babitzová zverejnila 23. februára na Facebooku tieto slová: „Táto krajina má šťastie, že má takýchto ľudí. Potrebuje ich tak veľmi. Rešpekt!“ Pod týmto statusom bol zdieľala odkaz, v ktorom sa umelec Ľuboš Lorenz priznáva, že zničil tú nešťastnú bustu. 

Schvaľovanie ničenia cudzieho majetku a vyhlásenia, že takýchto ľudí potrebuje Slovensko viac, je absolútne neodpustiteľný prešľap. Keby sa pani Babitzová hlásila k trockizmu alebo k inej extrémnej ideológii, dal by sa jej výrok pochopiť. Ale ona vyhlasuje, že chce viesť serióznu pravicovú stranu. Teda aspoň to predstiera.

Proti pomníku sa dalo protestovať legálnymi cestami. Niekto z fanúšikov  pani Babitzovej mi cez Facebook odkázal, že mám legálne možnosti riešenia problému busta menovať a pani Babitzová to označila ako super otázku. Tak Vám hovorím, že napríklad trestným oznámením alebo podnetom na generálnu prokuratúru, ako to urobili Vaši zrelší kolegovia, pani Babitzová. A nebolo ich málo, ktorí našli legálnu cestu a nemuseli sa ponižovať verejným schvaľovaním konania, ktoré spĺňa skutkovú podstatu trestného činu poškodzovania cudzej veci.

Jednu skupinku tvorili Peter Osuský, Ondrej Dostál, Juraj Petrovič a Ivan Kuhn. Ďalšou skupinkou boli napríklad Viera Dubačová, Lucia Štasselová, Juraj Smatana a Radoslav Sloboda.  Takýchto ľudí potrebujeme viac. Nie takých, čo berú spravodlivosť do vlastných rúk. Pre mňa je obrovským sklamaním, že práve vy ste sa dopustili takéhoto intelektuálneho poklesku, spojeného s akútnym prejavom právneho bezvedomia. Je to amaterizmus v našej politike konkurujúci hádam už len poslancom, ktorí nevedia povedať, o akých zákonoch hlasovali pred desiatimi minútami.

Chcete vládnuť, lebo to je cieľ každej normálnej politickej strany, ale zároveň chválite ľudí, ktorí ignorujú platné zákony? Vy, keď budete vládnuť, tiež sa nebudete pridržiavať zákonov? Alebo si ich budete vysvetľovať po svojom, ako náš bývalý prezident Ivan Gašparovič? Premeníte sa na Nemesis?

Kým niečo zavesíte na sociálnu sieť, mali by ste o tom najprv popremýšľať. Myslím si, že ste inteligentná žena a vyhlásenia, že „na prípadnú pokutu rada prispejem“  naozaj nie sú hodné politika, ktorý má viesť túto krajinu a už vôbec nie v čase, keď začne predsedať Európskej únii. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?