Popraví Fico aj druhého korunného princa?

Autor: Alexandra Macúchová | 3.12.2014 o 7:14 | Karma článku: 12,78 | Prečítané:  10036x

Skúsme si predstaviť, že odstúpenie Pavla Pašku neovplyvnili demonštrácie a revolučné nadšenie štyroch opozičných politikov, ale zmeny v akcionárskej štruktúre Smeru. Čo ak Pavol Paška neodstúpil z postu predsedu parlamentu preto, lebo ľudia protestovali pred jeho vilou a ani preto, lebo na ulici prstom ukazujú na jeho pani manželku? Predstavme si možnosť, že Robert Kaliňák nebol v noci po komunálnych voľbách v Košiciach podporiť Rašiho, ale vychutnať si poníženie Pašku. Poďme si predstavovať ďalej...

Povedzme, že sa niekto z akcionárov Smeru ešte dávno pred reportážou Barbory Demešovej o predraženom nákupe CT prístroja pre piešťanskú nemocnicu rozhodol vyplatiť ďalších držiteľov podielov v tejto strane, teda pánov Širokého a Poóra. Povedzme, že prvý menovaný sa sťahuje z biznisu, čo sa v nasledujúcich mesiacoch prejaví aj v obchodnom registri zmenami štatutárov v jeho spoločnostiach. Druhý bol dajme tomu vyplatený medzi iným aj príspevkami na jeho sklárne v Poltári.

Výsledkom je zmena akcionárskej štruktúry Smeru a z nej rezultuje odchod Pašku, Zvolenskej a Zmajkovičovej. A pokojne si môžme myslieť, že stolička sa trasie aj pod väčšími esami, ako bol Paška, lebo všetko nasvedčuje tomu, že personálny audit v strane a vláde sa ešte neskončil.

Ten, kto sa zaoberá činnosťou, akou je consulting, môže vidieť v „čistení“ určitý systém a oprávnene predpokladá, že nepadla posledná hlava. Padne ešte jedna, a to z poriadnej výšky. Aj korunným princom sa totiž občas stáva, že napokon nie sú korunovaní, ale dekapitovaní.

Ak naša predstava nestojí na hlinených nohách, znamenalo by to, že Smer sa nerozpadá a neotriasa v základoch, ale práve naopak – konsoliduje sa, čo je pred voľbami 2016 veľmi nebezpečné.

Preto by si opozoční politici a aj tí, ktorí si robia kampaň na námestiach, menovite Hlina, Lipšic, Matovič a Sulík mali sadnúť na zadok a vymyslieť zmysluplný „cestovaný poriadok“. A k tomu naozaj dobrý volebný program, ak toho ešte sú schopní, pretože nie na námestiach, ale pri volebných urnách je Smer možné poraziť.

Zatiaľ tu veľa strán skutočné riešenia konzultované s odborníkmi neponúka. Snažia sa Sieť a povedzme Most – Híd. Trochu málo na porazenie Smeru, ale žiaľ viac myšlienky schopných ľudí v politike asi nie je.

Nech si Hlina robí výtlak na námestiach, možno ho na kandidátku KDH zoberie. Nech sa Lipšic vezie na Matovičovi, ako Kača na čertovi – hneď potom, ako ju čert posadí na detektor - a nech to Sulík ešte skúša, ale Smer sa im na námestí nevzdá.

Pekne to napísal Lukáš Krivošík : „Byť videným v prípade týchto strán môže rozhodnúť o ich budúcnosti. A najlepšie vás vidieť, keď stojíte na tribúne.“

Pokiaľ sú protesty organizované opozíciou a ešte aj tými, čo pri moci boli a sklamali, nikdy nebudú tak úspešné, ako v roku 1989. Vtedy boli totiž spontánne a ľudové. Jedine spontánna akcia môže zjednotiť ľudí a viesť k zosadeniu Smeru vo voľbách. Ľud sa však nezjednotí na podpore Hlinu, Lipšica, Matoviča a Sulíka. A to nie je môj názor, ale fakt, ktorý potvrdzujú, všetky, ale kompletne všetky prieskumy verejnej mienky, nech si ich objednáva ktokoľvek.

Takže navrhujem, aby sa novinári húfne pustili do investigatívy, nech si ráno v novinách prečítam, kto koho a za koľko v Smere predal. Koľko z tých peňazí išlo z našich daní a podobne. Pravicové strany by mali zároveň vypustiť zo svojho slovníka pojem „ficovoliči“, lebo to sú ľudia, s ktorými sa musia dohodnúť, že ich alternatíva je lepšia ako Smer. Nech sú im príkladom prezidentské voľby, v ktorých štáb Andreja Kisku presvedčil aj voličov Smeru, aby volili ich alternatívu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?