Na Námestí SNP z blata do kaluže

Autor: Alexandra Macúchová | 19.11.2014 o 7:21 | Karma článku: 11,11 | Prečítané:  7948x

Počúvať v piatok večer na Námestí SNP poslancov Alojza Hlinu, Daniela Lipšica a Igora Matoviča bolo pre mnohých prítomných veľkým sklamaním. Ak sa raz opäť rozhodnem využiť právo na zhromažďovanie a pôjdem svoju nespokojnosť so stavom štátu vyjadriť na námestie, chcem počuť rozprávať napríklad Antona Srholca.

Politického marketingu už máme tento rok dosť. Absolvovali sme rekordný počet volieb, ktorým samozrejme predchádzali kampane na rôznych úrovniach, a takto v novembri po komunálkach by sme si už zaslúžili pokoj a mier.

Žiadať odstúpenie Pavla Pašku? Áno!

Vyjadriť protestom nespokojnosť so stavom spoločnosti? Áno!

Ale aby si z toho traja politici, ktorí pre Slovensko zhola nič neurobili, a svojím životom ani len nejdú príkladom, urobili kampaň, tak to teda nie!

Hrozí totiž nebezpečenstvo, že títo traja páni by si po prípadnom úspechu zhromaždenia väčšieho počtu občanov na námestiach vysvetlili situáciu ako poverenie do služby. Napríklad tak, ako si to veľmi mylne vykladal Pravý sektor na Ukrajine po tom, čo si prisvojil Majdan. Až po dlhých mesiacoch Pravému sektoru ľudia vo voľbách ukázali, kam patria, dovtedy však stihli napáchať nemalé škody.

Až bude na námestí rozprávať Anton Srholec, človek, ktorý by mal byť príkladom nám všetkým, potom pôjdem znova do ulíc aj ja.

Anton Srholec je totiž človek, ktorého myšlienky a postoje by mali formovať spoločnosť, a nie len jej kresťanskú časť. On je ten človek, ktorý svojimi slovami môže tvarovať spoločnosť, aby rástla a vyvíjala sa. Nie Hlina ani Lipšic a už vôbec nie Matovič. Nenávisti a agresivity už bolo dosť. Práve agresivita a nenávisť rozdeľuje náš národ (túto krajinu) už storočie.

Anton Srholec v rozhovore pre Slovenský rozhlas povedal, že ak by komunisti ublížili len jemu, odpustil by im. A tým ukázal svoju veľkosť.

Sloboda nie je len možnosť písať si na sociálnych sieťach názory na politikov. Sloboda je aj povinnosť akceptovať názory iných. A práve veľa ľudí, ktorí majú plné ústa Novembra 89, na túto povinnosť zabúdajú.

V roku 1989 neboli študenti na námestiach preto, aby hlásali nenávisť. Kubišovej Modlitba pre Martu je piesňou mieru. A práve láska a mier – veci pozitívne - posúvajú národ a krajinu dopredu.

Samozrejme, korupcia a prešľapy vládnuceho Smeru musia byť odhaľované a spravodlivo trestané, ale ak sa ako národ neposunieme ďalej, po páde Smeru si zvolíme ďalších a ďalších rovnakého kalibru, ako sme to už urobili niekoľkokrát predtým. Lebo Smer je len dedičom toho, čoho priekopníkom tu boli iní.

Prosím, všimnime si, že prezident Kiska sa k protestom nielenže nevyjadruje, ale ich hlavne nepodporuje. On sa spoločnosť snaží urobiť lepšou tým, že volá mladých šikovných ľudí do služby, a nie šírením nenávisti na tribúnach.

Ani zástupcovia Aliancie Fair Play nepotrebujú hučať do mikrofónu. Oni spoločnosť robia lepšou projektom Biela Vrana.

Mnoho slovenských rodín robí spoločnosť lepšou spôsobom výchovy svojich detí a tým, že im vštepujú správne hodnoty.

Každý vieme urobiť tú svoju malú časť a musíme byť dopredu zmierení s tým, že to chce čas. Ale šíriť posolstvá nenávisti na námestí, to môžu robiť len ľudia, ktorým ide v skutočnosti viac o moc, ako o dobro krajiny a národa.

Vyjadrujme svoju vôľu na námestiach nenásilne a veľmi opatrne si vyberajme, kto nás bude viesť.

Aby sa nám nestalo to, čo pánovi Kňažkovi. Aj keď spočiatku a potom i neskôr stál na správnej strane barikády, no medzi tým sa podieľal na stvorení mečiarizmu. Preto opatrne s tým, komu na námestiach tlieskame.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?