Gábor Grendel prišiel o plat. Preto chce byť starosta?

Autor: Alexandra Macúchová | 25.7.2014 o 7:51 | Karma článku: 12,03 | Prečítané:  6614x

Ako Bratislavčanka som každým dňom tŕpla, aká „osobnosť“ presvedčí samú seba, že má kapacitu na to, aby bol primátorom. Kto v sebe zase objaví urbanistu, manažéra a politika. To som ale ešte netušila, že si Gábor Grendel trúfne kandidovať na starostu Starého mesta. Ako jeho obyvateľku sa ma drzosť tohto novinára, ktorý nezvládol ani konkurenčný zápas s Puškárovou v Markíze, patrične dotkla.

Gábor Grendel odišiel z Markízy, lebo usúdili, že podpriemerná Zlatica Puškárová je lepšou moderátorkou politickej diskusie ako on. Nemusel však plakať, ponuku mu dali Radičová aj Lipšic. Rozhodol sa, že pôjde robiť hovorcu ministrovi vnútra – Lipšicovi. V tom čase mal malé dieťa a práca hovorcu premiérky je údajne na 24 hodín, 7 dní v týždni. To povedal v propagandistickom rozhovore svojej kamarátke – novinárke Monike Tódovej. Hrdo sa hlásil k platu tri tisíc eur a považoval ho za adekvátny. V poriadku.

Keď však na ministerstve Daniel Lipšic skončil, Grendel sa o prácu báť nemusel. Lipšic ho totiž prizval k zakladaniu strany. Lenže v strane nedostávate obvykle plat za to, že ste členom alebo podpredsedom. Tak sa z Gábora Grendela stal Lipšicov asistent a platil ho opäť štát. Lenže poslanci majú na tieto výdavky dve tisíc euro a ešte aj o túto „almužnu“ sa musí pán Grendel deliť s ďalšou Lipšicovou asistentkou. Tak si ho na výplatnú pásku zapísal Milan „Križiak“ Krajniak – šéf konzervatívnej platformy Novy, Novej väčšiny, alebo Novej väčšiny - dohody, alebo ako sa najnovšie volajú.

Milan Krajniak však potápajúcu sa loď opustil, Lipšic zbavil liberálov z SaS funkcií a rozpustil ich platformu. Lenže keď odišiel pokladník Krajniak a odstavený liberál Miškov tiež nemá dôvod ďalej do Novy tlačiť groše, objavila sa pálčivá otázka: Z čoho bude žiť Lipšicov verný podpredseda?

A tak Gábor Grendel v sebe našiel vášeň pre Staré mesto. Začal poukazovať na podivné praktiky starostky Rosovej a tváriť sa, že on má ruky čisté.

Niečo si o tej jeho čistote povedzme.

Gábor Grendel navádzal svojho predsedu Daniela Lipšica, aby klamal verejnosť vo veci manželskej nevery, dokonca mu pripravil až tri varianty lží.

Gábor Grendel si nechal posielať od novinárky Moniky Tódovej odpovede politických protivníkov (konkrétne Radoslava Procházku), ktoré ešte neboli zverejnené.

Gábor Grendel si necháva posielať nezverejnené články a má právo sa k nim vyjadrovať ako jediný politik na slovenskej politickej scéne.

V krátkosti povedané podpredseda Grendel je mediálny manipulátor a autor komunikačných lži-scenárov.

A tento istý Gábor Grendel sa uchádza o hlas Staromešťanov?

Staré mesto má tak, ako mnoho iných častí, obrovské problémy s parkovaním, s údržbou ciest – výtlkmi, nedostatok detských jaslí, problémy s nevyhovujúcimi centrami pre seniorov a riešiť ich chce niekto, kto o sebe verejne vyhlásil: „Blízke mi je vnútro, rozumiem médiám a určite mám istý vzťah aj k menšinám. Neviem si predstaviť, že by som dával ekonomický návrh.“ Tak to potom asi s tou kandidatúrou len žartuje!

To si myslí, že problémom Starého mesta sú menšiny a médiá? Bývam tu 25 rokov, ale toto sú hádam jediné dva problémy, ktoré Staré mesto naozaj nemá. Tak čo chce vlastne na tej radnici robiť? Nájsť stratený príjem, o ktorý prišiel odchodom mecenáša Krajniaka z Novy?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?