Nicholsona vraj odpočúvali za Lipšica. No a čo?

Autor: Alexandra Macúchová | 29.10.2013 o 11:46 | Karma článku: 23,89 | Prečítané:  2746x

Keď odpočúvala novinárov vojenská kontrarozviedka, padol minister obrany Ľubomír Galko. Keby novinárov odpočúval minister vnútra Róbert Kaliňák, asi by sa strhli mediálne orgie. No keď sa ukazuje, že za Daniela Lipšica bol políciou zrejme v súvislosti s kauzou Gorila napichnutý Tom Nicholson, je tu akési zvláštne ticho po pešine.

 

V pondelok večer vyšiel na SME.sk článok, že Toma Nicholsona odpočúvali ešte počas Radičovej vlády. V článku sa najprv špekuluje o dátume odpočúvania, následne sa dáva priestor štátnym orgánom, aby odmietli, že by niečo také vykonali a úplne na konci je spomenuté, že v tom čase bol ministrom vnútra Daniel Lipšic. On samozrejme o ničom nevedel a k tomu ešte potopil políciu, ktorej šéfoval, že obchoduje s informáciami získanými odpočúvaním.

A teraz si predstavte, že by Nicholsona odpočúvali počas ministrovania Róberta Kaliňáka. Na titulkách by nebolo nič iné, len ako Ficova červená vláda ohrozuje demokraciu, lebo ide po jej strážnych psoch - novinároch.

V tom čase by sa mohol voliť nový pápež, ani ten by sa nedostal na titulku. Ale keďže bol vtedy ministrom Daniel Lipšic, je to v poriadku. On predsa koná vždy čestne, spravodlivo, bezúhonne a je posledný, kto by išiel po novinároch. On chce dať Slovensku predsa nový poriadok.

Vo svojom programe hlása : „Občania majú právom pocit, že ich volení zástupcovia a verejné inštitúcie sa im odcudzili, nekonajú v ich záujme, nezlepšujú kvalitu života na Slovensku. Ak tento trend bude pokračovať, výsledkom bude živelné riešenie, ktoré môže znamenať aj nástup nepriateľov slobody."

Ministerstvo vnútra pod jeho vedením odpočúvalo novinára Nicholsona. Neviem, či je práve toto v záujme občanov, možno skôr nejakých politických skupín, a rozhodne to nezlepšuje kvalitu života na Slovensku. Týmto konaním sa Lipšic zaradil na zoznam nepriateľov slobody.

Jeho tvrdenie, že „odpočúvací systém, ktorý nakúpili ešte za Ivana Lexu, umožňuje nielen legálne, ale aj nezákonné odpočúvanie, s ktorými sa obchoduje", je veľké zahmlievanie, ak nie bohapustá lož. Možnosť zneužiť systém závisí od interných procedúr a kvality kontroly, nie od odpočúvacieho systému ako takého.

Máme aj druhý, novší odpočúvací systém. Kúpil ho Daniel Lipšic a ním poverený koordinátor Milan Krajniak. Stál okolo 12 miliónov eur a leží v skrini a zapadá prachom, lebo pán minister ignoroval fakt, že dva samostatné systémy sa jednoducho nedajú „umiestniť" u operátorov.

Takže by som navrhovala, aby sa pán Lipšic už k žiadnemu odpočúvaniu a odpočúvacím systémom nevyjadroval, lebo na seba prezrádza viac, ako by chcel.

Vlastne by bolo najlepšie, keby sa k odpočúvacím systém nielen nevyjadroval, ale už nikdy ani nedostal.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?