Daniel Flašík a Monika Krajcerová

Autor: Alexandra Macúchová | 21.10.2013 o 7:34 | Karma článku: 14,20 | Prečítané:  1430x

Daniel Krajcer a Monika Flašíková Beňová sa pred VÚC voľbami pretekajú v bezhraničnom populizme. Sú si v tom natoľko podobní, že nebyť rozdielu v pohlaví, pokojne by ste si ich mohli pomýliť a volať ich Daniel Flašík a Monika Krajcerová.

Pani europoslankyňa Monika Flašíková Beňová by ako županka chcela mať Central Park na Trnavskom Mýte a bezplatnú víkendovú dopravu v rámci župy. Keď som o tom minule písala ako o panských huncútstvach, netušila som, že Danie Krajcer príde s ešte väčším nezmyslom.

Bývalý moderátor diskusných relácií a minister kultúry chce osloviť občanov bratislavskej župy nápadom vybudovať na petržalskom brehu Dunaja kúpalisko, respektíve obnoviť známe mestské kúpalisko minulého storočia známe ako Lido. Je smutné, že jedna z top troch priorít Krajcerovho programu je venovaná radovánkam namiesto skutočnej práci pre kraj a jeho ľudí.

Myslím, že v momente uverejnenia tohto populistického projektu si ľudia v Malackách a Pezinku povedali : „Ááánooo, konečne sa budeme mať kam chodiť kúpať!" Prípadne si dobroprajne pomyslia: „Paráda, zase budú mať Bratislavčania niečo extra!"

Ďalší „skvelý" projekt, ktorý pomôže tomuto kraju. Pán Krajcer, sú majetkovo vyriešené pozemky na  brehu Dunaja, kde to ráčite postaviť? Alebo inak: Komu patria pozemky, na ktorých plánujete postaviť pomník svojmu populizmu? Je na nich potrebná infraštruktúra? Už máte investorov, ktorí sa na tom nabalia? Komu patrí stavebná firma, ktorá to bude stavať? A samozrejme najpodstatnejšia otázka: Kde nato zoberieme peniaze? Že sa vôbec pýtam, určite sa dá ušetriť inde, všakže? Napríklad na sociálnych službách a školstve, nie?

To si vážne myslíte, že sme tu všetci už také stádo, že si zvolíme župana len preto, aby nám v Bratislave vybudoval kúpalisko? Pardon, športovo-oddychovú zónu?

Na vašej stránke svietia podmanivé slová: „Bratislavský kraj je naším domovom - pre prácu, vzdelávanie, kultúrne vyžitie, oddych i dôstojnú starobu. Nechcem byť len údržbárom, chcem náš kraj rozvíjať."

Osobne považujem údržbu za dosť podstatnú a spomeniem si na to vždy, keď vidím stredoškolské internáty. Alebo výtlky, na ktorých si ničíme autá.

Hovoríte o starobe, ale nikde vo vašom programe nie sú zahrnuté zariadenia poskytujúce sociálnu pomoc, nehovoriac o nedostupnosti týchto služieb.

Takže ja by som navrhovala, aby sme najprv sfunkčnili to, čo už máme, a nie aby sme budovali promenády a centrá, ktoré budú slúžiť len malému okruhu ľudí.

Ako občan tejto župy by som privítala, keby pani Flašíková Beňová a pán Krajcer prestali vymýšľať plytký marketing a ponúkli aspoň jeden projekt, ktorý bude mať zmysel pre kraj a jeho obyvateľov. A ak to nedokážu, tak by sa mohli aspoň dohodnúť, že budú pôsobiť v jednom strane. Veď ich marketing je na nerozoznanie.

Ono by to aj celkom pravdivo znelo: Smer Nova alebo Nový Smer.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?