Prečo nemá Jahátek všetkých päť pokope

Autor: Alexandra Macúchová | 15.10.2013 o 7:34 | Karma článku: 30,83 | Prečítané:  4623x

Keby mal minister Jahnátek všetkých päť pokope, mohol z neho byť symbol boja za ochranu práv spotrebiteľov. Lenže on túto výbavu nemá, a preto je stelesnením nepotizmu, teda rodinkárstva. Slovom, je to papaláš.

 

Pán minister Jahnátek chodí a vyplakáva, ako sa proti nemu obchodné reťazce sprisahali a dovolili si urobiť štvavú kampaň proti jeho osobe. Naposledy sa takto posťažoval v TA3, kde sa mu bývalý minister Simon a aj moderátorka snažili pol hodiny vysvetliť, že nie obchodné reťazce založili jeho rodinný podnik na ministerstve, ale on.

Pán Jahnátek, vy ste asi úplne stratili zmysel pre realitu. Vy zamestnáte na ministerstve a ministerstvom zriadených firmách svojich príbuzných v do očí bijúcom počte a potom idete vyhlásiť vojnu obchodným reťazcom. Máte všetkých päť pokope? Nemyslím rodinných príslušníkov, tých máte pokope na ministerstve aj viac.

Čo ste čakali? Že obchodné reťazce prídu a budú vám ďakovať, že ste im prišli na tú zhnitú zeleninu a že oni si to teraz bez akejkoľvek odozvy upracú?

Keď už sa púštate do takýchto bojov, mali by ste byť bezúhonný a pripravený na to, že reťazce útok opätujú. Keby vám odobrali všetky vernostné karty Tesco, Billa a podobne, tak si povieme zlé, zlé reťazce. Ale oni sa len zahrali na investigatívnych novinárov a aha, čo nenašli. Veď ten pán so striebornými vlasmi má toho za ušami toľko, že to len stačí bez komentára posunúť novinárom. Ani si nemuseli nič vymýšľať.

Druhou vecou je vaša úbohá obhajoba. Ona ani iná byť nemohla, lebo v skutočnosti ste sa dopustili takého prešľapu, že nielenže by ste mali zvažovať odstúpenie, vy by ste so sklopenými uškami už mali opäť obrábať záhradku v Komjaticiach.

To, že ľudia nestáli pred vaším ministerstvom alebo Úradom vlády s transparentmi, aby ste odstúpili, ešte neznamená, že je všetko v poriadku. To je problém otupenosti a ľahostajnosti spoločnosti voči jej ničiteľom.

Keď vám váš stranícky boss Róbert Fico nevysvetlil, čo je verejná služba (v teórii štátu a práva bol kedysi dobrý ), tak vám to vysvetlím ja. Vy ste nedostali teraz možnosť štyri roky požívať výhody platené z našich daní! Vy ste dostali príležitosť zveľaďovať rezort pôdohospodárstva a zaslúžiť sa o prínos pre túto spoločnosť. Namiesto toho ste však - bratislavsky povedané - sedlácky zneužili svoje postavenie a čo horšie, ešte máte tú drzosť tvrdiť, že o nič nejde a za všetko môžu obchodné reťazce.

Nehnevajte sa, ale vy tých päť vážne nemáte pokope.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?