Klaun Monika v Cirkuse Flašík

Autor: Alexandra Macúchová | 27.9.2013 o 12:09 | (upravené 27.9.2013 o 16:01) Karma článku: 25,97 | Prečítané:  6976x

Blížiace sa voľby do VÚC rozpútali v Bratislave tvrdý boj. Teda tvrdý len čo sa týka bilboardovej kampane, lebo to čo, vychádza z úst a z pera kandidátov, by skôr zodpovedalo mäknutiu mozgu.

Najnovšie sa pani europoslankyňa Monika Flašíková - Beňová agresívnym spôsobom naváža do terajšieho župana Freša. To je dobrý znak, hádam to napovedá, že dezorientovaný Daniel Krajcer je mimo hry.

Kandidátka Smeru v jednom zo svojich posledných blogov obviňuje Freša, že zneužíva na kampaň tému nedostatku kapacít v školkach. Nazýva to „hnusné!". Podľa mňa je to oveľa menej hnusné, ako to, čo predviedol váš stranícky bos Róbert Fico v Modrom z Neba.

Čo pani Flašíkovú - Beňovú tak znepokojuje na tom, že Frešo poukazuje na problémy, ktoré župa má? Myslím si, že najprv by sa mali riešiť akútne a každodenné problémy obyvateľov BSK a až potom stavať vaše vysnívané Central parky. Navyše všetci dobre vieme, že z nich aj tak nikdy nič nebude, je to len predvolebná šou, ktorú vám vo svojej cirkusovej manéži organizuje pán Fedor Flašík.

Ďalším bodom programu pani Flašíkovej - Beňovej je bezplatná prímestská doprava počas víkendov, ktorú prevádzkuje Slovak Lines a ktorá by župu stála „len" 1,2 milióna eur ročne. Argumentuje tým, že župa aj tak dotuje dopravu sumou 8 miliónov eur ročne, takže to „také strašné nie je". Pani Flašíková - Beňová, my sa tu snažíme šetriť, aby sme mali financie na potrebnejšie veci.

Mnohí obyvatelia BSK žijú buď na „vidieku" (Jarovce, Rusovce, Dunajská Lužná atď.), alebo majú chaty, respektíve chodia na víkendy do Rakúska, kde je čo vidieť. Nechápte ma zle, mám rada Slovensko, ale čo mi ponúka napríklad Pezinok, ak práve nie je čas vinobrania? Čo uvidím v Malackách? Tie Karpaty, ktoré v blogu spomínate, sú z väčšej časti v Trnavskom kraji a tam už doprava zdarma nebude. Žiadna Skalica s Baťovým kanálom, žiadny Šaštín - Stráže ako pútnické miesto ľuďom nepriblížite, lebo je to v Trnavskom kraji.

Neviem sa zbaviť pocitu, že chcete dať zarobiť Slovak Lines a že vám v tom ruku vedie výš životný aj biznis partner Flašík.

Monika Flašíková - Beňova je europoslankyňou a taktiež poslankyňou zastupiteľstva BSK. Ktorú z týchto prác (pre niekoho sú poslaním) robíte polovičato? Obe naplno? To asi nejde. A keďže v Európskom parlamente ste boli podľa vašich slov veľmi aktívna, zrejme zaostávalo poslanie slúžiť ľuďom v kraji, v ktorého zastupiteľstve sedíte.

Pracovať v európskych inštitúciách je snom mnohých ľudí na Slovensku. (Pracovať nemyslím formulovať otázky o zatúlaných psoch v Bulharsku.) Vidia v tom poslanie, kariérny rast a úžasné možnosti. Pani Flašíková - Beňová sa zhodou okolností a pomocou cirkusového impresária Flašíka dostala do európskych štruktúr, ale necítila to ako sen alebo poslanie. Videla v tom asi len lesk úžasného nápisu na vizitke - „europoslankyňa". Bude o lesku aj jej snaha byť šéfkou najbohatšej župy na Slovensku?

Vyskúšajte si najskôr naozaj denno denne v zastupiteľstve, čo znamená slúžiť ľudom v Bratislavskom samosprávnom kraji a potom možno pochopíte, že my o park za 300 miliónov a ani o bezplatnú vikendovú dopravu v rámci BSK nestojíme.

Trápia nás úplne iné veci, o ktorých vy v Cirkuse Flašík ani len nechyrujete.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?