Život pred 5. hodinou ráno

Autor: Alexandra Macúchová | 30.5.2011 o 10:02 | Karma článku: 4,23 | Prečítané:  536x

Také normálne pondelkové ráno...Oproti v byte grécka idylka, u mňa aromatická káva a všetko to skončí v obrátenej pyramíde.

Môj balkón, prehnane aromatická káva, vyložené večer oholené nohy, prvá cigareta a hodiny ukazujú 4:33 ráno. Čo som komu urobila? (rúhanie najväčšieho kalibra). Vychádza slnko a život sa začína aj v študentskej domácnosti oproti. Masívny Grék v modrých trenkách a so strapatými vlasmi sa preťahuje a mieri na gauč. Zapne telku a nechá si od ďalšieho, o niečo upravenejšieho Gréka priniesť kávu. Prichádza pani domu - šedo-biela mačka, ktorá má kontrolu nad všetkým a nad všetkými. Pohľadom prebehne po izbe, situáciu vyhodnotí ako uspokojivú a lenivo si ľahne k masívnemu Grékovi. Druhá cigareta, vychladnutá káva, 4:50. Na obliekanie sa je ešte skoro. Ako to Den včera myslela s tým prehliadaním? Pozrieť priamo naňho, potom so záujmom cez jeho plece a späť nezaujato naňho a je môj? To nemyslela vážne. Alebo ? 5:05 čas sa obliekať. Je pri taktike prehliadania dôležité oblečenie a make up? Asi hej, aby náhodou neprehliadol on mňa. Tak to dnes uhráme na dámu. Lodičky, rifle, biele tielko a modré sako. Zaplať pánboh za včerajšie fitko, tie nohavice sa obliekajú o niečo ľahšie. Kabelka, kľúče...mobil! 5:25. Tretia cigareta cestou. Už ju vidím. Moja dokonalá obrátená pyramída – moja živiteľka. Úsmev na vrátnikov, trápne šmatranie v kabelke a lovenie kartičky...už som dnu. Ďalší skvelý deň sa môže začať.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?